Motto Firmy

Ponadczasowe zegarmistrzostwo.

BH300

Zegarek Błonie BH300 został stworzony jako kontynuacja i rozbudowa serii lotniczej zapoczątkowanej modelem WX302. Jest on wyrazem uznania i hołdem dla bohaterów Dywizjonu 300 – pierwszej i największej polskiej jednostki bombowej walczącej w siłach RAF. Edycja Limitowana zawiera 600 numerowanych sztuk i jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych.

Projekt tarczy ściśle nawiązuje do urządzeń pokładowych w samolotach bombowych typu Avro Lancaster, na których latali polscy piloci 300 Dywizjonu. Nad procesem tworzenia, podobnie jak przy modelu WX302, czuwali historycy z Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego.

Odniesienia do wysokościomierza oraz kompasu pokładowego widać po wskazówkach oraz indeksach tarczy.

blonie_banner_strona-o-bh300

Na tarczy zostało także umieszczone oznaczenie kodowe Dywizjonu – BH300, a także znak strzały, który jest odwołaniem do oznaczeń na zegarkach Brytyjskich Sił Zbrojnych. Symbolika widoczna jest również na odwrocie zegarka, gdzie pod przezroczystym deklem widoczny jest wahnik z czarną sylwetką bombowca Avro Lancaster. Kolejny akcent lotniczy znajduje się także na koronce zegarka, gdzie wygrawerowana została szachownica lotnicza.

Dane techniczne:
42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej 316L.
Szwajcarski mechanizm automatyczny zdobiony pasami genewskimi. Rezerwa chodu 36 godzin.
Autorski wahnik z sylwetką samolotu Lancaster, widoczny przez szklany dekiel.
24 kamienie, częstotliwość 21 600 vph.
Szafirowe szkło.
Wodoszczelność do 5 atmosfer.
2 lata gwarancji.

Zegarek czeka na Ciebie w klasycznym drewnianym pudełku.

HISTORIA DYWIZJONU 300

Kup teraz