Motto Firmy

Ponadczasowe zegarmistrzostwo.

Błonie Dukat

Przedstawiamy nową Limitowaną Edycję, którą stworzyliśmy w oparciu o kultowe wzornictwo pierwszych zegarków Błonie z lat 60-tych. Dziedzictwo Zakładów Mechaniki Precyzyjnej w Błoniu jest ogromnym źródłem inspiracji, z którego nieprzerwanie chcemy czerpać. W tym roku powstały dwa modele klasyczne, których limitację ograniczyliśmy jedynie do 300 numerowanych sztuk (po 150 sztuk dla danej wersji kolorystycznej).

Zegarki są naszą pasją, którą z radością dzielimy się z Tobą. Chcemy ukazać ogromny potencjał, ponadczasowość i piękno, które tkwi w pierwszych zegarkach Błonie. Przy tworzeniu nowej edycji klasycznej naszą główną inspiracją został model Dukat, który powstał w błońskich zakładach w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Ciekawe i rzadko spotykane indeksy kropkowe na tarczy od początku nas zafascynowały i stały się wizytówką jego współczesnej odsłony. Subtelny minimalizm oraz uwypuklona tarcza i szkiełko nowego Dukata również są bezpośrednim nawiązaniem do wzornictwa sprzed ponad 50 laty.

Chcąc stale rozwijać nasze edycje w Dukacie zastosowaliśmy tarcze emaliowane urzekające swoją gładkością i połyskiem. Ponadto Biały Dukat posiada wskazówki termicznie barwione na niebiesko, które czynią go bardziej wyrazistym i czytelnym. Czarny Dukat jest natomiast naszym pierwszym modelem, który zdecydowaliśmy się pokryć powłoką PVD w kolorze różowego złota.

Podobnie jak w naszym pierwszym modelu klasycznym, pod przezroczystym deklem widać wahnik w identycznym odcieniu koloru czerwonego, jaki widnieje na fladze Polski.

Dane techniczne:
40-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej
Mechanizm automatyczny Miyota 821A zdobiona pasami genewskimi. Rezerwa chodu 42 godziny
Emaliowana tarcza
Wskazówki termicznie barwione na niebiesko (wersja biała)
Szafirowe szkło
Wodoszczelność do 5 atmosfer
2 lata gwarancji.
Limitowana wersja po 150 sztuk w każdej wersji kolorystycznej

Zegarek czeka na Ciebie w klasycznym drewnianym pudełku. Wraz z zegarkiem otrzymasz poszetkę wykonaną ze 100% polskiego jedwabiu naturalnego.

Kup teraz