Motto Firmy

Ponadczasowe zegarmistrzostwo.

Nasze zegarki

Pierwsza edycja

 Pierwszy model reaktywowanej marki z lat 60-tych ubiegłego wieku. Zegarek wyprodukowany został w limitowanej serii 500 sztuk.

zegarek_pic_1

Zegarek nawiązuje do modelu Zodiak m.in. indeksami, liniami przecinającymi 40-milimetrową tarczę oraz jej kolorystyką. Pod przezroczystym deklem widać wahnik w identycznym odcieniu koloru czerwonego, jaki widnieje na fladze Polski.

Jako zegarek klasyczny, został stworzony z myślą o codziennym użytkowaniu. Jego zunifikowany wygląd sprawia, że pasuje zarówno do stroju formalnego, jak i stylu casual, nie tracąc przy tym klasy i elegancji.

Wyróżniki techniczne to:

Dane techniczne:
40-mm koperta ze stali szlachetnej 316L.
Japoński mechanizm (Citizen) Miyota 8215. Naciąg automatyczny.
Autorski wahnik w polskich barwach narodowych, dobrze widoczny przez szklany dekiel.
Szafirowe szkło.
Wodoszczelność do 5 atmosfer.
2 lata gwarancji.

Zegarek czeka na Ciebie w klasycznym drewnianym pudełku. Wraz z zegarkiem otrzymasz dwa paski, oba wykonane z prawdziwej skóry.

 

WX302

W rok 75. rocznicy Bitwy o Anglię zaprezentowaliśmy nasz drugi zegarek. Tym razem nie nawiązuje on jednak do żadnego z historycznych poprzedników z lat 60., ale jest hołdem dla polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię. Zegarek inspirowany jest historią Dywizjonu 302 – pierwszej polskiej jednostki myśliwskiej utworzonej w Wielkiej Brytanii w 1940 r. Zegarek wyprodukowany został w limitowanej serii 300 sztuk.

banner_strona_wx302_nolabel4

Postanowiliśmy upamiętnić historię tego właśnie dywizjonu, ponieważ był to pierwszy polski dywizjon lotniczy utworzony w Wielkiej Brytanii w 1940 r.

Inspiracje upamiętniające historią widoczne są już przy pierwszym rzucie oka na tarczę. Na wewnętrznym okręgu, który nawiązuje kształtem celownika samolotu widnieje symbol WX302 – oznaczenie kodowe polskiego Dywizjonu 302.

banner_strona_wxfront

Kolejnymi lotniczymi elementami zegarka są wskazówki z pomarańczowymi końcówkami, które mają kształt taki jak śmigła samolotu Spitfire.

Ciekawostką jest również umieszczenie w wewnętrznej stronie tarczy zegarka, na wysokości 50 i pół minuty, sylwetki samolotu. W ten sposób zaznaczyliśmy na zegarku ilość zestrzeleń dokonanych przez pilotów 302. 50 i pół to liczba jaką podaje lista Bajana, czyli oficjalna lista polskich pilotów II Wojny Światowej, oparta na zbiorze dokumentów sporządzonych przez komisję Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie. Owe „pół” to połowiczne zestrzelenie które wynika z tego, że gdy do samolotu wroga strzelało dwóch pilotów jednocześnie i nie było pewności, które trafienie doprowadziło do zestrzelenia, dzielono je pomiędzy dwóch strzelców.

Elementy historyczne widoczne są również na odwrocie zegarka. W tym przypadku jest nim wahnik w kształcie samolotu Spitfire, na którym latali piloci Dywizjonu 302.

banner_strona_wxback

Odwołanie pojawia się dodatkowo na koronce, gdzie wygrawerowany jest kształt kruka – symbol dywizjonu.

banner_strona_wxkoronka

Proces powstawania i projektowania zegarka konsultowany był m.in. z Robertem Gretzyngierem, współzałożycielem Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego. Dzięki temu nowy model legendarnej polskiej marki nie tylko wskazuje czas, ale też rzetelnie opowiada jeden z bohaterskich rozdziałów historii polskiego lotnictwa.

Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: w stalowej kopercie i z jasną tarczą; w stalowej kopercie i z czarną tarczą; w czarnej kopercie (z powłoką PVD) i z czarną tarczą. Zegarek ukaże się w limitowanej serii 300 sztuk – po 100 sztuk każdej z wersji.

Zegarek „Błonie” to połączenie nowoczesnej technologii z klasycznym designem. Jego wyróżniki techniczne to:

Dane techniczne:
42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej 316L. .
Szwajcarski mechanizm automatyczny.
Autorski wahnik w kształcie samolotu Spitfire, dobrze widoczny przez szklany dekiel.
24 kamienie, częstotliwość 21 600 vph.
Szafirowe szkło.
Rezerwa chodu 36 godzin.
Wodoszczelność do 5 atmosfer.
2 lata gwarancji.

 

Zegarek „Błonie” czeka na Ciebie w klasycznym drewnianym pudełku. Wraz z zegarkiem otrzymasz dwa paski, oba wykonane z prawdziwej skóry.

 

Kup teraz