Karramba! ZODIAK SMOK WAWELSKI
Wszystko zaczyna się, gdy słynny Profesor z dziedziny biologii, Baltazar Gąbka wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających, gdzie przepada bez wieści. Kilkadziesiąt lat później w prawdziwym świecie jego wybawiciel, Smok Wawelski, pojawia się na tarczy zegarka marki Błonie. Legendarna postać z cyklu książek Stanisława Pagaczewskiego i kultowych bajek lat 60-tych XX wieku rozpoczyna cykl serii zegarków Błonie dedykowanych poszczególnym bohaterom „Porwania Baltazara Gąbki”.
kup terazBuahaha!
Szanowany przez wszystkich Smok Wawelski otrzymuje zlecenie od samego księcia Kraka – ma wyruszyć do Krainy Deszczowców, aby odnaleźć wybitnego naukowca, biologa Baltazara Gąbkę. Książę, wraz z bratem profesora, Hipolitem Gąbką, uważają, że mógł on zostać porwany. W wyprawie ratunkowej towarzyszą mu kucharz Bartłomiej Bartolini oraz Doktor Koyot. Cały plan może pokrzyżować tajemniczy Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców, który donosi nieprzyjacielowi o misji Smoka z Grodu Kraka.
W trakcie tych wydarzeń król Krak spogląda na zegarek marki Błonie, którego posiadaczem był także tytułowy bohater - Baltazar Gąbka.
Błonie Smok Wawelski!
Dane techniczne, detale i funkcje
Zodiak Mechaniczny marki Błonie w skórze Smoka Wawelskiego. Doskonałe połączenie wizualne błońskiego klasyka produkowanego w latach 60-tych ubiegłego wieku z motywem dzieła „Porwanie Baltazara Gąbki” – dwie legendy na jednym nadgarstku ze szwajcarskim wnętrzem.
Unikatowa seria
Tylko 200 sztuk
Zegarków ZODIAK SMOK WAWELSKI powstało zaledwie 200 sztuk. Każdy z nich posiada indywidualny numer oraz oryginalne, firmowe opakowanie z motywem „Porwanie Baltazara Gąbki”. Stając się właścicielem czasomierza otrzymujesz certyfikat autentyczności.
cena katalogowa
3 990.00 zł
kup terazZegarki Błonie w twórczości Stanisława Pagaczewskiego
„Porwanie Baltazara Gąbki” to jedna z tych historii, którą wielu z nas wspomina z dużym sentymentem. Ze względu na oryginalność, poczucie humoru oraz umiejętne wykorzystanie bliskich autorowi motywów cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Kupując zegarek stajesz się właścicielem czasomierza utrwalonego w popkulturze i występującego w fabule legendarnego świata, jaki stworzył Pagaczewski. Jest to sytuacja wyjątkowa i niespotykana, aby marka zegarków została tak bezpośrednio zaakcentowana w literaturze. Za sprawą inspiracji postacią Smoka Wawelskiego zegarek posiada wartość sentymentalną.
Na progu Jamy stanął książę Krak.
– Halo, stary – powiedział do Smoka. – Pracujesz?
– A która godzina? – zapytał Smok.
Krak spojrzał na zegarek marki Błonie, w którego bransoletę wetknięta była pąsowa róża.
– … Tam na błoniu błyszczy kwiecie… – zanucił książę, zgodnie ze swym zamiłowaniem do ludowych piosenek, i poważniejąc odparł:
– Jedenasta trzydzieści dwie. Jedenasta trzydzieści dwie. Jede…
– Dziękuję – powiedział Smok. – To znaczy, że pracuję. Mój rozkład zajęć przewiduje pracę od ósmej rano do dwunastej w południe.
Źródło: Stanisław Pagaczewski, „Porwanie Baltazara Gąbki”
– Rozdział 1 „Rozmowa w Smoczej Jamie”