Motto Firmy

Ponadczasowe zegarmistrzostwo.

Spinki Spitfire

Z dumą prezentujemy ręcznie robione, srebrne spinki do mankietów Błonie. Ich kształt i wygląd nawiązują bezpośrednio do walczących w Bitwie o Anglię myśliwców Supermarine Spitfire. Każda ze spinek wykonywana jest przez polską manufakturę Scoreccione i posiada swój indywidualny numer wygrawerowany na odwrocie.

 

Wybór myśliwca Spitfire, jako inspiracji do wzoru,  jest nieprzypadkowy.  Jest to jeden z najsłynniejszych i najlepszych samolotów myśliwskich używanych podczas II Wojny Światowej. Na tych maszynach latali polscy piloci biorący udział w Bitwie o Anglię.

 

 

Historia II Wojny Światowej i Bitwy o Anglię jest nam bardzo bliska. W 2015 roku wyprodukowaliśmy zegarek automatyczny WX302. Ten model miał być hołdem dla polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię w ramach Dywizjonu 302 i przypomnieniem, że w Bitwie o Anglię walczył nie tylko najbardziej obecny w świadomości ludzi Dywizjon 303. Sylwetka Spitfire widniejąca na spinkach jest identyczna z tą zdobiącą wahnik WX302.

 

spinki i zegarek kadr

 

Nasze zegarki oraz spinki są próbą przywrócenia pamięci bohaterom walczących w tamtym czasie w Bitwie o Anglię. Bohaterom takim jak Stanisław Nawarski, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się i porozmawiać w 2016 roku.

 

 

 

Kup teraz