Jantar 1

W pełni autorski, polski projekt, niezawodny mechanizm automatyczny z datownikiem i charakterystycznym dla marki Błonie czerwonym wahnikiem, oraz ścisła limitacja do zaledwie 200 egzemplarzy – poznaj współczesną wersję kultowego Jantara.

Brak w magazynie

Nazwa towaru: Jantar 1

Cena detaliczna: 2 090,00 zł

Dane techniczne

42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej
(w wersji czarnej pokryta powłoką IP)

Mechanizm automatyczny NH35 na 24 kamieniach, 41-godzinną rezerwą chodu, 21 600 vph

Szkło mineralne z powłoką szafirową

Wodoszczelność do 5 atmosfer

Podpis kontrolera technicznego:

Zegarki Błonie Maciej Morawski

Nazwa towaru: Jantar 1

Cena detaliczna: 2 090,00 zł

Informacje dodatkowe:

Pasek ze skóry cielęcej

2 lata gwarancji

Zapakowany w etui podróżne oraz drewniane pudełko

Zegarek Jantar dostępny w przedsprzedaży - po zamówieniu zostanie wysłany Certyfikat potwierdzający zakup.

Finalna dostawa zegarka gwarantowana przed 30.04.2021

Podpis kontrolera technicznego:

Zegarki Błonie Maciej Morawski

Punktualność nakazem naszych czasów

Fani pierwszych zegarków Błonie z pewnością doskonale znają Jantara. Ten popularny model był synonimem powojennej elegancji i przyciągał wzrok prostą, lecz niebanalną tarczą z przecinającymi się pod kątem prostym liniami. Projektując jego współczesną wersję zdecydowaliśmy się odtworzyć ten element, dzięki czemu inspiracje pierwowzorem są w „nowym” Jantarze widoczne na pierwszy rzut oka.

Wspomniane już charakterystyczne proste krzyżują się w centralnym punkcie tarczy, a innym jej istotnym elementem jest indeks na godzinie 12:00, będący wizytówka tego zegarka. Jest on specyficznie wydłużony, co jest bezpośrednim nawiązaniem do modelu z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Nowością natomiast jest zastosowanie mechanizmu z datownikiem i umieszczenie jego okrągłego okna na godzinie 3:00. Jantar jest wyjątkowy również pod jeszcze jednym względem – to nasz pierwszy model limitowany, w którym napisy na tarczy i deklu są w języku polskim. Pod indeksem na godzinie 12:00 widnieje odświeżony logotyp Błonie autorstwa polskiego kaligrafa Adama Romualda Kłodeckiego, a całość uzupełnia pasek wykonany z wysokiej jakości skóry lub wygodna bransoleta.

Jantar to w pełni autorski, polski projekt. Za precyzję zegarka odpowiada niezawodny, 24-kamieniowy mechanizm Seiko NH35 z 41-godzinną rezerwą chodu. Jego pracę możemy obserwować przez przeszklony dekiel, gdzie zauważymy wahnik w kolorze czerwieni flagi narodowej i wyciętą literą „B”, który jest charakterystycznym elementem współczesnej marki Błonie. Zegarek wyposażony jest ponadto w wysokiej jakości pasek ze skóry cielęcej.