Zodiak Mechaniczny Budyń

Zodiak Mechaniczny to elegancki zegarek inspirowany błońskim klasykiem. Starannie odwzorowane detale i nakręcany ręcznie mechanizm czynią go najbardziej zbliżonym do historycznego czasomierza ZMP Błonie. Poznaj nowe wcielenie tego kultowego modelu.

Brak w magazynie

Nazwa towaru: Zodiak Mechaniczny Budyń

Cena detaliczna: 2 990,00 zł

Dane techniczne

Koperta szczotkowana ze stali szlachetnej 316L o średnicy 40 mm (razem z uszami 46 mm) i grubości 11 mm.

Szerokość między uszami 20 mm.

Mechanizm Sellita SW210 z ręcznym naciągiem, 19 kamieni, 28800 vpn, 42-godzinna rezerwę chodu.

Emaliowana tarcza z indeksami cyfrowymi, pokryte czarną masą fluorescencyjną.

Wskazówki godzinowa i minutowa z czarną masą fluorescencyjną.

Wypukłe szkło mineralne (kopuła wysokości 3 mm).

Wodoszczelność do 50 metrów.

Podpis kontrolera technicznego:

Zegarki Błonie Maciej Morawski

Nazwa towaru: Zodiak Mechaniczny Budyń

Cena detaliczna: 2 990,00 zł

Informacje dodatkowe:

Wysyłka zegarka 15 grudnia, dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych na terenie Polski.

2 lata gwarancji.

Zapakowany w skórzane etui podróżne oraz drewniane pudełko.

Podpis kontrolera technicznego:

Zegarki Błonie Maciej Morawski

Punktualność - to zaleta charakteru i zasługa dobrego zegarka produkcji Błonie

Z pierwszym Zodiakiem wiąże się ciekawa historia, gdyż w latach 60. był on towarem zakazanym. Powód? Zbieżność nazwy modelu ze szwajcarską marką czasomierzy, chociaż tę zapisywało się przez „c” na końcu, a nie przez „k”. Mimo to ZMP Błonie musiały zapłacić karę finansową, a na skutek interwencji ambasady szwajcarskiej zegarki zostały wycofane ze sprzedaży.

Według różnych źródeł w latach 60. wyprodukowano ponad 500 egzemplarzy pierwszego Zodiaka, który posłużył nam za źródło inspiracji przy projektowaniu modelu Zodiak Mechaniczny. Zależało nam, aby jego użytkowanie wywoływało nostalgię, a sam czasomierz był jak najbliższy oryginałowi, dlatego postawiliśmy na mocne akcenty na tarczy. Logo Błonie, po raz pierwszy w naszej historii, zastąpiliśmy napisem „Zodiak”. Został on wykonany czcionką stylizowaną na powojenny oryginał, tak samo jak pozostałe oznaczenia na tarczy. Znajdziemy na niej także przecinające ją, charakterystyczne linie oraz indeksy liczbowe, których wygląd i umiejscowienie odpowiadają pierwowzorowi. Aby dodać zegarkowi nieco nowoczesności, indeksy oraz wskazówki zostały pokryte masą fluorescencyjną.

Nostalgię poczujemy również przyglądając się kopercie Zodiaka Mechanicznego. Ma ona klasyczny wygląd i cienki profil, a wprawne oko dostrzeże różne rodzaje wykończeń, w tym szczotkowane boki, szlif słoneczny na lunecie i deklu oraz polerowane na wysoki połysk uszy. Wisienką na torcie jest rodzaj zastosowanego mechanizmu. Za precyzję czasomierza odpowiada nakręcany ręcznie, szwajcarski kaliber Sellita SW210, którego pracę możemy obserwować przez przykręcony wkrętami, przeszklony dekiel. Elegancji dodają zegarkowi również takie detale, jak podwójnie wypukłe szkło mineralne nawiązujące do kopułkowych szkiełek z plexi z lat 60., a także wysokiej jakości pasek wykonany ze skóry cielęcej.