Polan 3

Charakterystyczne indeksy godzinowe, niezawodny mechanizm z automatycznym naciągiem, ażurowe wskazówki i dwupoziomowa tarcza – to znaki rozpoznawcze najnowszej edycji limitowanej Błonie. Poznaj nowego Polana.

 

Nazwa towaru: Polan 3

Cena detaliczna: 1 990,00 zł

Dane techniczne

Koperta szczotkowana ze stali szlachetnej 316L o średnicy 39,8 mm.

Mechanizm Miyota 8315 z automatycznym naciągiem, 21 kamieni, 21600 vpn, 60-godzinna rezerwę chodu.

Dwupoziomowa tarcza z wycinanymi indeksami godzinowymi.

Ażurowe trójkątne wskazówki.

Wypukłe szkło szafirowe.

Wodoszczelność do 5 atmosfer.

Podpis kontrolera technicznego:

Zegarki Błonie Maciej Morawski

Nazwa towaru: Polan 3

Cena detaliczna: 1 990,00 zł

Informacje dodatkowe:

Limitowany do 200 numerowanych sztuk

2 lata gwarancji

Zapakowany w skórzana etui podróżne oraz drewniane pudełko

Podpis kontrolera technicznego:

Zegarki Błonie Maciej Morawski

Punktualność - to zaleta charakteru i zasługa dobrego zegarka produkcji Błonie

Projektując Błonie Polan zależało nam, by nie tylko wskrzesić nostalgię za minioną epoką, lecz także zaproponować model, który będzie spełniał jak najbardziej współczesne wymogi. Design, styl i wzornictwo przemysłowe Polski lat 60’ są dziś wręcz kultowe. Są synonimami szyku, klasy i elegancji.

Nowy Polan nawiązuje do swego pierwowzoru przede wszystkim poprzez wyraziste indeksy godzinowe. Charakterystyczna czcionka na godzinach 12, 3, 6 i 9 sprawia, że ten model jest nie do pomylenia z żadnym innym zegarkiem produkowanym w Błoniu. Koperta jest wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej i mierzy 39,8 mm. Wypukłe, szafirowe szkło swoim profilem nieco nostalgicznie nawiązuje do szkiełek z plexi, które stosowano w zegarkach przełomu XX wieku, również w czasomierzach Błonie.

W tym modelu postawiliśmy na ciekawe rozwiązanie w postaci dwupoziomowej tarczy. Dolna jej warstwa wykończona została koncentrycznym szczotkowaniem, co sprawia, że gdy pada na nią światło, tarcza mieni się delikatnie różnymi odcieniami. W górnej warstwie, wykonanej w wykończeniu matowym, wycięto indeksy na czele z czterema stylizowanymi indeksami arabskimi. Za precyzję zegarka odpowiada niezawodny mechanizm Miyota 8315 z 60-godzinną rezerwą chodu. Został on wyposażony w mosty zdobione pasami genewskimi.

Na godzinie 12 widnieje logotyp Błonie osadzony na tabliczce z dwoma wkrętami o kolorze stali lub platerowanymi na niebiesko. Trzy centralnie zamontowane wskazówki są częściowo szkieletowane – to również inspiracja sięgająca archiwalnych modeli „Mery”. Tego typu pełne trójkątne wskazówki Błonie importowało w latach 60-tych z moskiewskiej fabryki zegarków im. Kirowa. Zegarek wyposażony jest w wysokiej jakości pasek ze skóry cielęcej zapinany na tradycyjną klamerkę. Polan jest jednocześnie klasycznie elegancki, ale też posiada własny, rozpoznawalny charakter. Łącznie powstanie 200, numerowanych zegarków w każdej z wersji kolorystycznych.